Kirjastoauto Tarinatoukan aikataulut

Aikataulu 2/18 voimassa 13.8.2018–31.5.2019

Kirjastoauton reittikartta talvi

Avaa tästä Tarinatoukan reittikartta

Maanantai

12.45–13.05 Kipinä
13.15–13.30 Korte
13.35–13.50 Pielusperä
13.55–14.10 Mäntyniementie
14.35–14.50 Pyykangas
14.55–15.10 Sikabaari
15.30–15.45 Isokoski *1 / Juolanperä *2
15.50–16.00 Anttila
16.15–16.30 Jylhänperä
16.35–16.50 Ängeslevä
17.10–17.25 Pinola
17.30–17.45 Kantola
17.50–18.05 Aholantie
18.10–18.25 Leväneva
18.30–18.45 Koivukangas
18.50–19.05 Vähäkangas, Oksala
19.10–19.25 Vähäkangas, koulu
19.30–19.45 Hietaperä

*1 pariton viikko
*2 parillinen viikko

Tiistai

8.30–10.00 Katajan koulu
10.10–11.10 Niemelän koulu
11.30–12.30 Raudaskosken koulu
12.35–12.50 Pikkutassu pk
13.30–14.00 Simonpuisto pk
14.10–14.20 Ojansuu
14.30–15.00 Hakalahti pk

Keskiviikko

13.20–13.40 Kotikartano 3
13.50–14.10 Taikaniitty
14.20–14.40 Ipanatupa pk *1 / Helmiina pk *2
15.15–15.30 Somero
15.35–15.50 Perkkiöntie
15.55–16.10 Tynnyrineva
16.50–17.05 Leppinen
17.10–17.25 Löytty
17.30–17.45 Kariperä
17.50–18.05 Marjapuhto
18.10–18.20 Lepikontie
18.25–18.40 Vuolletie
18.45–19.00 Matalantie
19.10–19.25 Huhjantie
19.30–19.45 Latvalantie

*1 pariton viikko
*2 parillinen viikko

Torstai

8.30– 9.20 Joukahainen pk
9.30–10.30 Kiviojan koulu
10.35–11.25 Rahkolan koulu
11.30–12.30 Rannan koulu
12.35–12.50 Musamurunen pk *1 / Keskinen pk *2
14.05–14.20 Tuomelan koulu *1
14.30–14.45 Hautamäki *1
14.50–15.05 Sukkaneva *1

*1 pariton viikko
*2 parillinen viikko

Perjantai

8.30– 9.00 Katajan koulu
9.15– 9.45 Ojakylän koulu
9.50–10.05 Koskipuhto, Tasangontie
10.10–10.25 Niemenranta
10.30–10.45 Mäntykankaantie
11.00–11.30 Vähäkankaan koulu
11.35–11.45 Ryhmis Helmiportti
11.50–12.00 Kärmetie
12.25–12.45 Villiina pk
12.50–13.10 Huvikumpu pk
13.15–13.35 Taikametsä pk *1 / Marjatupa pk *2
13.40–14.00 Ryhmis Ikiliikkujat *1 / Ryhmis Pikkuhelmi *2

*1 pariton viikko
*2 parillinen viikko

Kirjastoauto ei liikennöi

  • 22.–26.10.2018 (syysloma)
  • 6.12.2018 (itsenäisyyspäivä)
  • 24.12.2018–4.1.2019 (joululoma)
  • 4.–8.3.2019 (talviloma)
  • 19.4.–22.4.2019 (pääsiäinen)
  • 1.5.2019 (vappu)
  • 30.5.2019 (helatorstai)

Kirjastoauton lainauskortilla voit lainata myös pääkirjastosta ja muista Tiekkö-kirjastoista.
Kirjastokortti on henkilökohtainen.
Korttia ei pidä luovuttaa perheen ulkopuolisten käyttöön.
Lainauskuitista näet lainasi, eräpäivän ja maksukertymän.
Lainausjärjestelmä mahdollistaa tiedonhaun myös autossa.

Graafinen suunnittelu Statiivi | Tekninen toteutus PVP | Copyright © 2014 Ylivieskan kaupunki