Kirjastoauto Tarinatoukan aikataulut

Aikataulu 2/16 voimassa 15.8.2016–2.6.2017

Maanantai

13.15-13.30 Korte
13.35-13.50 Pielusperä
13.55-14.10 Mäntyniementie
14.35-14.50 Pyykangas
14.55-15.10 Sikabaari
15.30-15.45 Isokoski*/Juolanperä**
15.50-16.00 Anttila
16.15-16.30 Jylhänperä
16.35-16.50 Ängeslevä
17.10-17.25 Pinola
17.30-17.45 Kantola
17.50-18.05 Aholantie
18.10-18.25 Leväneva
18.30-18.45 Pesälä
18.50-19.05 Vähäkangas,Oksala
19.10-19.25 Vähäkangas,koulu
19.30-19.45 Hietaperä

* pariton viikko
** parillinen viikko

Tiistai

8.30-9.40 Niemelän koulu
9.50-11.20 Katajan koulu

11.30-12.30 Raudaskosken koulu
12.35-12.50 Pikkutassu
13.30-13.45 Ojansuu
13.50-14.05 Visala
14.15-14.35 Simonpuisto
14.40-15.00 Hakalahti pk

Keskiviikko

13.20-13.40 Työkeskus Kipinä
13.50-14.10 Kotikartano 3
14.20-14.40 Ipanatupa*/Helmiina**
14.55-15.10 Somero
15.15-15.30 Perkkiöntie
15.35-15.50 Tynnyrineva
16.30-16.45 Leppinen
16.50-17.05 Löytty
17.10-17.25 Kariperä
17.30-17.45 Marjapuhto
17.50-18.00 Huhtala
18.05-18.20 Lepikontie
18.25-18.40 Vuolletie
18.45-19.00 Tyyrninpuhto
19.10-19.25 Huhjantie
19.30-19.45 Latvalantie

* pariton viikko
** parillinen viikko

Torstai

8.30-9.20 Joukahaisen pk
9.30-10.30 Kiviojan koulu
10.35-11.25 Rahkolan koulu
11.30-12.30 Rannan koulu

13.50-14.05 Tuomelan koulu
14.10-14.25 Hautamäki
14.30-14.45 Sukkaneva

Perjantai

8.30-9.00 Ojakylän koulu
9.15-9.45 Katajan koulu
9.50-10.05 Koskipuhto,Tasangontie
10.10-10.25 Niemenranta
10.30-10.45 Mäntykankaantie
11.00-11.30 Vähäkankaan koulu
11.40-11.55 Kärmetie
12.25-12.45 Villiinan pk
12.50-13.10 Huvikumpu pk.
13.15-13.35 Taikametsän pk/Marjatupa pk
13.40-14.00 Ryhmis Ikiliikkujat *

* pariton viikko

Kirjastoauto ei liikennöi

  • 24.–28.10.2016 (syysloma)
  • 5.–6.12.2016 (itsenäisyyspäivä)
  • 22.12.2016–3.1.2017 (joululoma)
  • 6.1.2017 (loppiainen)
  • 6.–10.3.2017 (hiihtoloma)
  • 24.–26.5.2017

Kirjastoauton lainauskortilla voit lainata myös pääkirjastosta ja muista Tiekkö-kirjastoista.
Kirjastokortti on henkilökohtainen.
Korttia ei pidä luovuttaa perheen ulkopuolisten käyttöön.
Lainauskuitista näet lainasi, eräpäivän ja maksukertymän.
Lainausjärjestelmä mahdollistaa tiedonhaun myös autossa.

Graafinen suunnittelu Statiivi | Tekninen toteutus PVP | Copyright © 2014 Ylivieskan kaupunki