Kirjastoauto Tarinatoukan aikataulut

Aikataulu 1/17 voimassa 5.6.–13.8.2017

Maanantai

14.15-14.35 Simonpuiston pk
14.45-15.00 Hakalahti pk
15.15-15.30 Sukkaneva
15.40-15.55 Hautamäki
16.05-16.20 Tuomela, koulu
16.30-16.40 Pinola
16.45-17.00 Kantola
17.05-17.20 Aholantie
17.25-17.40 Leväneva
17.45-18.00 Koivukangas
18.05-18.20 Vähäkangas, Oksala
18.30-18.45 Vähäkangas, koulu
18.50-19.05 Hietaperä

Tiistai

9.00-9.15 Niemenranta
9.30-9.50 Niemelän koulu
10.00-10.20 Helmiina pk *
10.30-10.45 Vuolletie
10.50-11.05 Pikkutassu pk *
11.10-11.25 Raudaskylä, Opisto
11.30-11.45 Sikabaari
12.10-12.25 Juolanperä
12.30-12.45 Isokoski
12.50-13.05 Anttila
13.10-13.25 Jylhänperä
13.30-13.45 Ängeslevä
13.50-14.05 Kärmetie
14.10-14.25 Tyyrninpuhto
14.30-14.45 Matalantie

* ei liikennöi heinäkuussa

Keskiviikko

9.00-10.00 Joukahainen pk
10.10-10.25 Mäntykankaantie
10.30-10.45 Niemenranta
11.15-11.30 Kiviojan koulu
12.10-12.25 Visala
12.30-12.45 Ojansuu
12.50-13.05 Korte
13.10-13.25 Pielusperä
13.30-13.45 Mäntyniementie
13.55-14.10 Marjatupa
14.15-14.25 Ipanatupa (14.6. ja 12.7.)

Torstai

9.00-9.20 Taikametsä pk *
9.30-9.45 Somero
9.50-10.05 Perkkiöntie
10.10-10.25 Tynnyrineva
12.10-12.25 Leppinen
12.30-12.45 Löytty
12.50-13.05 Kariperä
13.50-14.05 Lepikontie
14.10-14.25 Pyykangas

* ei liikennöi heinäkuussa

Perjantai

9.50-10.05 Koskipuhto,Tasangontie
10.15-10.30 Pyörreperä
10.40-10.55 Huhjantie
11.05-11.20 Latvalantie
11.25-11.40 Kotikartano 3
11.45-12.00 Huvikumpu pk *
12.10-12.30 Työkeskus Kipinä *
12.40-13.00 Villiina pk *
13.05-13.20 Ryhmis Ikiliikkujat *

* ei liikennöi heinäkuussa



Kirjastoauton lainauskortilla voit lainata myös pääkirjastosta ja muista Tiekkö-kirjastoista.
Kirjastokortti on henkilökohtainen.
Korttia ei pidä luovuttaa perheen ulkopuolisten käyttöön.
Lainauskuitista näet lainasi, eräpäivän ja maksukertymän.
Lainausjärjestelmä mahdollistaa tiedonhaun myös autossa.

Graafinen suunnittelu Statiivi | Tekninen toteutus PVP | Copyright © 2014 Ylivieskan kaupunki